Badanie utraty wagi afrykańskiego mango w 2023 roku

Badanie utraty wagi afrykańskiego mango w 2023 roku (african mango weight loss study)

Afrykańskie mango (Irvingia gabonensis) to naturalna substancja, często sprzedawana jako środek wspomagający odchudzanie. Suplementy z afrykańskiego mango zazwyczaj zawierają ekstrakty z nasion afrykańskiego drzewa mango (rośliny pochodzącej z Afryki Zachodniej).

Wiadomo, że afrykańskie nasiona mango zawierają różnorodne składniki odżywcze, w tym błonnik, aminokwasy, niezbędne kwasy tłuszczowe i minerały.

Używa

W medycynie alternatywnej rzekomo afrykańskie mango sprzyja utracie wagi poprzez hamowanie apetytu, przyspieszanie metabolizmu i zapobieganie odkładaniu się tłuszczu. Ponadto niektórzy zwolennicy twierdzą, że afrykańskie mango może pomóc w leczeniu niektórych problemów zdrowotnych, takich jak wysoki poziom cholesterolu i cukrzyca.

kupuj tylko na oficjalnej stronie kliknij tutaj

Rzekome zalety afrykańskiego mango

Do tej pory niewiele badań naukowych sprawdzało wpływ afrykańskiego mango na zdrowie. Jednak niektóre badania sugerują, że afrykańskie mango może pomóc chronić przed otyłością i poprawiać zdrowie metaboliczne.

Na przykład w badaniu z 2009 roku dotyczącym lipidów w zdrowiu i chorobach naukowcy odkryli, że uczestnicy, którzy brali afrykańskie mango codziennie przez 10 tygodni, doświadczyli znacznej poprawy masy ciała, tkanki tłuszczowej, obwodu talii, poziomu cholesterolu, poziomu cukru we krwi i poziomu C -reaktywne białko (marker zapalenia).

W badaniu wzięły udział 102 zdrowe osoby z nadwagą lub otyłością; połowa uczestników otrzymała afrykańskie mango, a druga połowa otrzymała placebo.

Ponadto badanie przeprowadzone w 2008 roku w Lipids in Health and Disease wykazało, że przyjmowanie kombinacji afrykańskiego mango i cissus (zioła od dawna używanego w medycynie ajurwedyjskiej) może pomóc w walce z otyłością.

kupuj tylko na oficjalnej stronie kliknij tutaj

Każdego dnia przez 10 tygodni 72 otyłych lub otyłych uczestników zażywało kapsułki zawierające jedną z trzech substancji: placebo, połączenie afrykańskiego mango / cissus lub sam cissus.

Pod koniec badania członkowie afrykańskiej grupy mango / cissus wykazali największe zmniejszenie masy ciała, tkanki tłuszczowej, obwodu talii i poziomu cholesterolu.

W badaniach na zwierzętach naukowcy ustalili, że afrykańskie mango może zwalczać otyłość poprzez hamowanie rozwoju komórek tłuszczowych.

Ostrzeżenia

Niewiele wiadomo na temat bezpieczeństwa długotrwałego stosowania afrykańskiego mango. Istnieją dowody na to, że afrykańskie mango może wywoływać łagodne skutki uboczne, takie jak ból głowy, suchość w ustach, zaburzenia snu i problemy żołądkowo-jelitowe.

Suplementy nie zostały przetestowane pod kątem bezpieczeństwa, a ze względu na fakt, że suplementy diety są w dużej mierze nieuregulowane, zawartość niektórych produktów może różnić się od podanej na etykiecie produktu.

Należy również pamiętać, że bezpieczeństwo suplementów u kobiet w ciąży, matek karmiących, dzieci i osób z chorobami lub przyjmujących leki nie zostało ustalone.

Gdzie to znaleźć

Powszechnie dostępne do „zakupu online” suplementy zawierające afrykańskie mango są sprzedawane w wielu sklepach ze zdrową żywnością oraz w sklepach specjalizujących się w suplementach diety.

Podejmowanie decyzji, czy go użyć

Ze względu na brak badań naukowych jest zbyt wcześnie, aby polecać African Mango jako lek na odchudzanie. Jeśli chcesz schudnąć, National Institutes of Health zaleca przestrzeganie planu kontroli wagi, który łączy zdrowe odżywianie z regularnymi ćwiczeniami.

Prowadzenie dziennika posiłków, osiem godzin snu każdej nocy i radzenie sobie ze stresem może również pomóc w osiągnięciu i utrzymaniu prawidłowej wagi.

Jeśli rozważasz użycie afrykańskiego mango w przypadku choroby (takiej jak cukrzyca), skonsultuj się z lekarzem przed rozpoczęciem schematu suplementacji.

Samoleczenie choroby afrykańskim mango i unikanie lub opóźnianie standardowej opieki może mieć poważne konsekwencje.

kupuj tylko na oficjalnej stronie kliknij tutaj

Czy African Mango jest dobre na odchudzanie?

W ostatnich latach badania wykazały, że suplementy African Mango mogą pomóc w utracie wagi, obniżeniu poziomu cholesterolu i poprawie kontroli cukrzycy.

Niedawne badanie przeprowadzone przez Texas A&M University wykazało, że wysoka zawartość błonnika w mango może również pomóc złagodzić zaparcia.

Ile kilogramów możesz schudnąć stosując African Mango?

Małe randomizowane badanie z podwójnie ślepą próbą na 40 osobach w 2005 roku wykazało znaczną utratę masy ciała o około 4 kg przy codziennym przyjmowaniu 3 gramów ekstraktu. Nastąpił również spadek poziomu cholesterolu i trójglicerydów, a także obwodu talii i bioder.

Ile afrykańskiego mango powinienem wziąć?

W badaniach klinicznych stosowano schematy dawkowania 150 mg ekstraktu z nasion afrykańskiego mango 30 minut przed obiadem i kolacją lub 1050 mg 3 razy dziennie 30 minut przed posiłkiem, popijając szklanką ciepłej wody.

African Mango: Co warto wiedzieć o Irvingia Gabonensis

Jeśli miałeś nadzieję, że suplementy z afrykańskiego mango pomogą w odchudzaniu, powinieneś wiedzieć, że badania na ten temat są cienkie.

Irvingia gabonensis (IG) to łacińska nazwa drzewa rosnącego w Afryce Środkowej i Zachodniej, które produkuje owoce podobne do mango i nosi przydomek afrykańskie mango, dzikie mango, orzech dika lub mango krzewiaste.

kupuj tylko na oficjalnej stronie kliknij tutaj

Na obszarach, na których rośnie IG, jego mięso jest powszechnie spożywane. Ale to nasiona lub orzechy (świeże lub suszone) zawierają rzekomo potężne składniki. Sprzedawany prawie wyłącznie w Internecie, ekstrakt z nasion jest dostępny w proszku, płynie i kapsułkach.

Jakie są roszczenia?

Niektóre strony internetowe twierdzą, że wysoka zawartość rozpuszczalnego błonnika w nasionach IG może stopić tłuszcz z brzucha i przyciąć talię. Jest często łączony z innymi składnikami, takimi jak zielona herbata i sprzedawany jako suplement spalający tłuszcz.

afrykańskie mango
Afrykańskiego Mango

Możesz zauważyć, że przyjmowanie suplementu 30-60 minut przed posiłkiem może obniżyć apetyt, obniżyć poziom cholesterolu i trójglicerydów we krwi, zmniejszyć wzrost komórek tłuszczowych, przyspieszyć rozkład tłuszczów i poprawić kontrolę poziomu cukru we krwi. Istnieją również twierdzenia, że jest wysoce skuteczny w usuwaniu tłuszczu i cholesterolu.

Co pokazują badania?

Istnieje kilka badań naukowych dotyczących wpływu ekstraktów IG na zdrowie, a większość z nich była sponsorowana przez twórców suplementów. To czerwona flaga, mówi Marisa Moore, RD, rzeczniczka Akademii Żywienia i Dietetyki.

Kilka badań wykazało, że suplementy zawierające ekstrakt IG mogą pomóc w utracie wagi i obniżeniu poziomu cholesterolu we krwi. Naukowcy sugerują, że wysoka zawartość błonnika w nasionach konkuruje z cholesterolem i pomaga go usunąć.

kupuj tylko na oficjalnej stronie kliknij tutaj

W dwóch badaniach osób na diecie niskotłuszczowej i niskokalorycznej ludzie tracili na wadze więcej podczas przyjmowania IG niż ci, którzy przyjmowali placebo. Inne badanie łączyło IG z innym preparatem ziołowym, Cissus quadrangularis, i spowodowało utratę wagi.

Połączenie składników utrudnia wyodrębnienie roli samego IG. Wszystkie trzy z tych badań zostały sfinansowane przez producenta suplementów. Potrzebne są dalsze badania.

Badanie utraty wagi afrykańskiego mango

kupuj tylko na oficjalnej stronie kliknij tutaj

Leave a Reply